Buradasınız

VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞIMIZDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTUK

VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞIMIZDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTUK

30’uncu Vergi Haftası Etkinlikler kapsamında Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Hukuk Fakültesi Öğrencilerine yönelik “Gelir İdaresi Başkanlığında Mükellef Odaklı Yaklaşım ve Kariyer İmkânları” isimli konferans düzenlendi.

Vergi Dairesi Başkanımız Halil TEKİN’in sunumlarıyla gerçekleşen konferansta, Gelir İdaresi Başkanlığının tarihsel gelişimi, görevleri, teşkilatlanma modeli, insan kaynakları, istihdam edilen unvanlar gibi konular hakkında bilgiler verilerek Gelir İdaresi Başkanlığının kariyer fırsatları anlatıldı. Ayrıca "Gelir Uzmanlığı ve Devlet Gelir Uzmanlığı" mesleğinin katılımcılara tanıtılmasında; KPSS süreci, mesleğe giriş, yetiştirilme, yeterlilik sınavı - Uzmanlığa atanma, kurum içi yükselme imkânları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verildi.

Çok sayıda öğrencinin katıldığı ve yoğun ilgi gösterdiği konferansa, İİBF Dekanı Prof. Dr. Selim ERDOĞAN, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine KOBAN, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Rüstem YANAR, Dr. Öğr. Üyesi Mesut ŞÖHRET, Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yusuf BOZGEYİK, grup müdürlerimiz ve birim amirlerimiz katılım göstermişlerdir.

Katılımcı arkadaşlarımızın yoğun ilgisiyle İnteraktif bir ortamda devam eden ve yaklaşık iki saat süren konferans, değerli hocalarımızın bu etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirmesi ve öğrencilerden gelen soruların Vergi Dairesi Başkanımız ile Grup Müdürlerimiz tarafından cevaplandırılması  ile sona erdi.