Buradasınız

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Başkanlığımızca organize edilen ve tüm personelimizin katılım gösterdiği “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi 04-05-06 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenlik Uzmanı Levent BAGCİVAN’ın sunumlarıyla gerçekleşen eğitimde, iş yerinde oluşabilecek kazalara karşı işverenin ve çalışanların yükümlülükleri anlatıldı.

Seminerde bu tür eğitimlerin önemine dikkat çekilerek, değişik alanlarda çalışan personelin iş güvenliği risklerini de öğrenmesinin önemine değinildi. Yapılan sunumda, genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ile güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında katılımcılara bilgiler verildi. Kazaların alınacak basit önlemlerle engellenebileceğine işaret edilen eğitimde meslek hastalıklarının da sık karşılaşılan sorunlardan biri olduğu ve çalışanların bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiği ifade edildi.

Üç gün boyunca devam eden ve tüm personelimizin dahil olduğu eğitim, katılımcılara katılım belgesi verilmesiyle sona erdi.